Business dress code, image a etiketa

Pohybujete se v prostředí, kde je vyžadována určitá reprezentace a znalost společenské etikety? Potřebujete udělat dobrý dojem na své klienty, spolupracovníky či přátele? Potřebujete si být jistí sami sebou, vyhnout se trapným situacím a zapracovat na své image? Zdánlivě složitá a nudná pravidla se dají zvládnout s lehkostí a šarmem! Pojďte se podívat na to, jak kombinovat barvy, materiály, styly a co obnáší etiketa pod vedením lektorky a módní poradkyně. Dress code už dávno neznamená jen oblek a košili s kravatou nebo dámský kostým. A možná, že i etiketa doznala mnohých změn od té doby, co jste se jí učili...

Co vám kurz přinese

 • Poznáte psychologii barev, z níž si odvodíte metodiku pro své osobní barvy
 • Seznámíte se s obchodní barevnou typologii (jak díky barvám můžete ovlivňovat komunikaci s okolím, v osobním i v profesním životě)
 • Zjistíte, jaká jsou pravidla dress code (základy pro formální a  casual oblékání, důraz na odstranění nejčastějších chyb, které mohou znehodnotit naši celkovou image)
 • Naučíte se vhodnému vystupování v nejběžnějších situacích

Jak kurz probíhá

Výklady s praktickými ukázkami, skupinová práce, praktický nácvik dovedností a zpětná vazba od lektorky i ostatních účastníků. Po ukončení kurzu obdržíte osvědčení o jeho absolvování.

Kurz využijí

 • manažeři
 • podnikatelé
 • reprezentanti firem
 • obchodníci
 • každý, komu záleží na jeho vzhledu a vystupování, každý, kdo ho chce využít pro svůj dobrý pocit nebo pro úspěšnější business vztahy

Obsah kurzu

 • Barvy – energie, která nás pojí dohromady a pomáhá při komunikaci
Metodika založená na osobních barvách v souvislosti se zabarvením pleti, rtů, očí a vlasů je cestou do nitra každého člověka. Díky dobře zvoleným barevným kombinacím nejenom dobře vypadáme, dobře se cítíme, ale hlavně působíme na své okolí identicky, originálně a sebejistě, což je např. v obchodě zásadní kritérium.
 • Dress code, oblešení a tvořivost
Je důležité nepodléhat za každou cenu módním trendům, ale brát je jako inspiraci.  Na kurzu se dozvíte, jak pracovat s postavou, osobní módní tvořivostí a vaším vlastním potenciálem tak, aby vaše prezentace byla v každé situaci profi.
 • Etiketa a vystupování
Ohleduplnost, kultivovanost a empatie nám pomáhají správně vyhodnotit a tím pádem zareagovat na jakoukoliv životní situaci vhodným způsobem. Je to svým způsobem umění. V tématech business, společenské a všední etikety probereme vše, co je základním pilířem pro mezilidské vztahy obecně.

 

Přehled všech našich kurzů najdete zde.

1/2 dne (4 hodiny) / 31. 10. 2017
Výuka probíhá od 13:00 do 17:00 hodin.
Místo konání
Praha,
,
2 490 bez DPH (3 012,90 s DPH)
KONTAKTUJTE NÁS

Cena zahrnuje materiály a občerstvení v průběhu celého kurzu.

Při objednání více účastníků z jedné firmy nebo více kurzů pro jednoho účastníka nabízíme individuální slevu nebo realizaci kurzu na míru, konkrétní informace dohodou.

Lektoři kurzu
Certifikát
Přínosy
Ukázky
FAQ
Materiály
Kurzy

Lektoři kurzu

Lenka Bernardes da Silva

Je módní poradkyní, lektorkou a jednatelkou společnosti imageberu s.r.o., která pořádá odborné semináře rétoriky, etikety a osobní image. Začínala jako produkční společenských akcí, módních přehlídek a doprovodných programů. Absolvovala několik kurzů v pražském Image institutu, s.r.o. (bary, módní styl pro ženy a muže, líčení). Pracovala jako módní poradce pro různé lifestylové časopisy. V letech 2009-2011 působila jako lektorka v projektu "Podpora rovných příležitostí žen a mužů na trhu práce", který probíhal pod záštitou Evropské unie. Zastupuje herce a moderátora Jana Čenského, spolupracuje s módními návrháři a oděvní firmou Respect fashion s.r.o.